30 listopada, 2017

Blog

 

Witam wszystkich Użytkowników Excela.

Nazywam się Krzysztof Rumiński. Jestem inżynierem mechanikiem, informatykiem, specjalistą w dziedzinie Business Intelligence, w skrócie zwanej BI. Prowadzę bloga o Excelu – o tym, jak wielkie możliwości posiada to narzędzie w odpowiednich rękach i jak wiele można zdziałać z jego pomocą. 

Poniżej polecam kilka wpisów z tej tematyki. Zapraszam również do zapoznania się z całością bloga.

12 zasad zarządzania Codda

Jako glossa do burzliwej dyskusji o tym, czym jest OLAP i czy tabela przestawna oraz OLAP to inne bajki. Podstawowy tekst ojca założyciela dzisiejszej technologii bazodanowej Edgara Franka Codda.

Referencje dla naszej architektury i podejścia SOA

Opinie Agendy Rządowej, która jest naszym klientem, ukazujące sposób rozwoju Spreadsheet Oriented Approach. Potwierdzają skuteczność strategii naszej firmy na żywym przykładzie.

Marcowy numer CRiZ
wspomina o SOA

W nowym numerze magazynu Controlling i Rachunkowość Zarządcza, ukazał się artykuł Stanisława Grabowego pt. Budowa raportów wspomagających zarządzanie należnościami w polskim oddziale międzynarodowej firmy. Autor powołuje się tam na nasz produkt.

Gdzie jest centrum
architektury SOA?

Echa burzliwej dyskusji o centrum architektury. Wobec opublikowania nowego Schematu SOA na dawne spory można by spojrzeć z dystansem. W centrum schematu znajduje się niewątpliwie baza danych DMA. Ale w centrum uwagi SOA znajduje się użytkownik, jako współtwórca.

Architektura SOA, Excel, AFIN. Kto jest beneficjentem?

Realizujemy misję wyszkolenia analityka o nieco rozszerzonych kompetencjach. Pokazujemy, jak budować model analityczny w prawidłowo ukształtowanym środowisku analiz. Co z tego wynika?

Studia specjalistyczne analityków biznesowych

Prowadzimy zajęcia na studiach podyplomowych dla analityków biznesowych zorganizowanych w Katedrze Rachunkowości i Controllingu Przedsiębiorstw Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Objaśniamy nasze założenia i cele.